Κυριακή 9 Μαΐου 2010

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ.....ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1

Έστω και δύσκολα, ο Παναιτωλικός έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την Δράμα και παρέμεινε ζωντανός στην διεκδίκηση μίας εκ των θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφ. Το “χρυσό” γκολ της ομάδας του Αγρινίου σημείωσε ο Μπελεβώνης στο 39'. Η Δόξα είχε την μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει το ματς στο 87', ο Γκονζάλες όμως, αστόχησε από το σημείο του πέναλτι. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Δραμας είχε την άκαρπη υπεροχή όπως επίσης και στο δεύτερο ημίχρονο στο πρώτο όμως ο Μπελεβώνης κατάφερε να κλέψει την μπάλα μπροστά από τον Τοπαλίδη και να δώσει τους τρείς πολύτιμους βαθμούς στον Παναιτωλικό ενώ δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο  ο  Γκονζάλες όταν τρία λεπτά προ της λήξης του αγώνα δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.. Η ομάδα μας έκανε ένα τεράστιο διπλό άλλα ήταν άτυχη διότι οι άλλοι δυο διεκδικητές(Διαγόρας-Πιερικό)νίκησαν στο 90'...δεν πειράζει όμως η προσπάθεια συνεχίζεται  μέχρι τέλος....Αν παίσουμε(στην προσπάθεια μας για είσοδος στα Play off) ας παίσουμε σαν νικητές...

Το φιλμ του αγωνα

Αγανακτισμένοι και δικαιολογημένα, οι οργανωμένοι φίλοι της Δόξας, τα ''χώνουν'' στους παίκτες, ενώ χειροκροτούν τους παίκτες του Παναιτωλικού
88’ χαμένο πέναλτυ της Δόξας από τον Γκονζάλες, που κέρδισε ο Χλωρός και η Δόξα φουλ για play out καθώς Καρδίτσα και Θρασύβουλος κερδίζουν εκτός έδρας  !!!!!!
86’ ο Δημούτσος θα βρεθεί τετ-α-τετ, θα πλασάρει για να του βάλει την κόντρα την τελευταία στιγμή ο Παρμαξίδης. Νέες αποδοδοκιμασίες κατά των παικτών και του Νικολαϊδη.
73’ κάνει το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα της Δόξας Δράμας ο νεαρός Κουρμπρόγλου που πήρε τη θέση του Μουρατίδη Χ.

70’ κίτρινη κάρτα στον Μόριτς
69’ ο Μουρατίδης Χ. υποδείχθηκε εσφαλμένα σε θέση οφ σαιντ και ενώ είχε πάρει την μπάλα και ανατράπηκε από τον Μπαμπανιώτη. 67’ ο Δημούτσος θα «χορέψει» την άμυνα της Δόξας, θα δώσει στον Ζουρούδη που πλασάρει άουτ.
66’ σου του Παρμαξίδη διώχνει σε κόρνερ ο Μπαμπανιώτης.
62’ ΑΠΟΒΟΛΗ ο Σαμαράς τράβηξε από τη φανέλα τον Ζουρούδη που έβγαινε μόνος του προ του Τοπαλίδη και θαα δει την κόκκινη κάρτα του κ. Μαντάκη που θα μπορούσε να την αποφύγει καθώς ο παίκτης του Παναιτωλικού ήταν μακριά και υπήρχε και άλλος αμυντικός που έτρεχε να μαρκάρει.
56’ φοβερό σουτ από πλάγια θέση του Γκονζάλες αναγκάζει τον Μπαμπανιώτη να κάνει την απόκρουση του αγώνα, αφού πετάχτηκε και με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ. 53’ κεφαλιά του Μαχαιρούδη λίγο άουτ,
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναιτωλικός παίζει «χαλαρά» χωρίς να «σκυλιάζουν» οι παίκτες του, που βλέπουν τους αντιπάλους τους να μην μπορούν να φτάσουν στο γκολ.

Απογοητευτική η εμφάνιση της Δόξας, που δεν μπορεί να φτάσει με αξιώσεις μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού. Αρχισαν και οι πρώτες αποδοκιμασίες κατά των παικτών !!!!
46' έναρξη β μέρους
45+1 λήξη α ημιχρόνου
39' ΓΚΟΟΛΛ!!! Ο Θεοδωρίδης θα εκμεταλλευτεί τραγικό λάθος στην άμυνα της Δόξας και με κάθετη πάσα θα βρει τον Μπελεβώνη ο οποίος θα περάσει και τον Τοπαλίδη και σε κενό τέρμα θα πετύχει το 0-1
 36’κίτρινη κάρτα στον Ρομπίνιο
34’ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκονζάλες στην αγκαλιά του Μπαμπανιώτη. 28’ κεφαλιά του Μουρατίδη Λ., διώχνουν οι αμυντικοί
21' Παρμαξίδης, Αθανασιάδης και Χλωρός σηκώθηκαν για ζέσταμα
Πολύ κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής και από τις 2 ομάδες.
1’ έναρξη του αγώνα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Δόξα Δράμας(Στράτος Βουτσακέλης): Τοπαλίδης, Σαμαράς, Ρομπίνιο, Μουρατίδης Χ.(74' Κουμπρόγλου), Γκονζάλες, Μουρατίδης Λ.(55' Χλωρός), Πινδώνης, Άγγος, Γκίκας(60' Παρμαξίδης), Γαλακτερός και Μαχαιρούδης.
Παναιτωλικός(Νταλακούρας Ιωάννης): Μπαμπανιώτης, Στορμπάεκ, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Μόρετς, Δέντσας, Θεοδωρίδης, Μανίκας(60' Δημούτσος), Μπελεβώνης(54’Ζουρούδης) και Μουμίν.
Διαιτητές: Μαντάκης (Κουτζιακουτζίδης-Τσιαμπάζης) 4ος Γκρανάς