Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Α.Σ. Ηλιούπολης 2006 - Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. 19-25

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η γυναικεία ομάδα χειροσφαίρισης του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου, επιβλήθηκε το Σάββατο 14/11 στο γήπεδο της Ηλιούπολης της τοπικής ομάδας με σκορ 25-19.

Η ομάδα μας έδειξε από την αρχή του αγώνα ότι θα είναι το αφεντικό και κάνοντας σωστές επιλογές τοσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με 11-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας έβγαζε εύκολα συνδυασμούς, με αποτέλεσμα να ανοίξει τη διαφορά.
Στα τελευταία λεπτά έριξε ρυθμούς, αλλά το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος ομάδα ήταν απλά
να μαζέψει τη διαφορά στα 6 τέρματα.
Όλες οι κοπέλες αγωνίστηκαν καλά δείχνοντας στον προπονητή πως φέτος η ομάδα έχει πολλές λύσεις τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση.

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα ήταν η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου, ενώ σκόραραν ακόμα η Εβελίνα Παύλου, η Χριστίνα Δήμου, η Μαρία Κορομηλά, η Μαρίτα Καγκελάρη, η Ελευθερια Κραμποκούκη, η Δώρα Ευμορφίδου, η Κωνσταντίνα Λουμπαρδιά και η Αναστασία Παπαδοπούλου.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Παναιτωλικού η 16χρονη Ζωή Παπαδοπούλου, η οποία έδειξε πολύ καλά στοιχεία στη θέση του τερματοφύλακα.

Την αποστολή δεν ακολούθησαν λόγω υποχρεώσεων οι Αποστολοπούλου, Κοκώνη, Σκοτίδα και Κολοβού.